Zmień rozmiar czcionki:
Strona Główna arrow Aktualności arrow Telefoniczne Biuro Obsługi Interesanta
Telefoniczne Biuro Obsługi Interesanta

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 6 października 2014 r. rozpoczyna swoją działalność "telefoniczne Biuro Obsługi Interesanta" z obszaru właściwości terytorialnej Sądu Okręgowego w Kielcach (w tym Sądu Rejonowego w Busku-Zdroju).

Informacje będzie można uzyskać dzwoniąc na infolinię: 801 800 122 (dotyczy tylko telefonów stacjonarnych), lub nr (12) 286 32 83 (dla telefonów stacjonarnych i komórkowych).

 

Pracownicy BOI udzielają informacji:

w poniedziałek: 7.30 – 18.00
wtorek - piątek: 7.30 – 16.00

Udzielanie informacji telefonicznie


Zgodnie z art 31. 1. Rozporządzenia Ministertra Sprawiedliwości - Regulamin urzędowania sądów powszechnych z dnia 23 lutego 2007 r. (Dz.U.07.38.249). Kierownik sekretariatu wydziału lub inny upoważniony przez niego pracownik sekretariatu mogą udzielać telefonicznie informacji o sprawie rozpoznawanej w wydziale, po uprzednim podaniu danych osobowych strony lub uczestnika postępowania albo sygnatury akt sprawy.
Przedmiotem informacji udzielanych telefonicznie mogą być w szczególności:

1.sygnatura akt sprawy;
2.terminy posiedzeń i rozpraw;
3.data rozstrzygnięcia, którego dotyczy zapytanie;
4.czynności dotyczące postępowania międzyinstancyjnego.

 

Biuro Obsługi Interesanta nie udziela porad prawnych i informacji, które naruszyłyby przepisy innych aktów prawnych, w tym m.in. o ochronie danych osobowych. Przez poradę prawną należy rozumieć udzielanie wskazówek co do sposobu wykazania i dowodzenia przed sądem zasadności stanowiska w sprawie lub sporządzenie w sprawie projektu pisma procesowego.